Post by misery on Mar 28, 2018 3:03:01 GMT -5
Ravit 2.4.2018 & 5.4.2018
- Vastuuhenkilö: misery., virtmisery(a)gmail.com
- Viimeinen osallistumispäivä: 31.3.2018
- Tulokset arvotaan ravikoneella
- 3 hevosta / lähtö / talli
- Ponilähtöön 5 ponia / talli, lähdöt jaetaan tarvittaessa ryhmiin
- Sama hevonen vain 1 lähtö / ravit
- Sama ohjastaja / 1 hevonen / lähtö (keksityt kuskit sallittuja)
- Alle 3 os. / lähtö = perutaan
Pisteiden jako: 10p - 8p - 6p - 4p - 3p - 2p - loput 1p
Osallistuminen keskusteluun (ei vaadi rekisteröitymistä)
haluttu lähtö
ikä skp Nimi / Ohjastaja (Seura) enn. --
Kylmäveriset
Lähtö 1 - Ryhmäajo 2100m, 3-vuotiaat
Lähtö 2 - Ryhmäajo 2100m, 30,0 aikaiset ja hitaammat
Lähtö 3 - Ryhmäajo 2100m, 27,0-29,9 aikaiset
Lähtö 4 - Ryhmäajo 2100m, 24,0-26,9 aikaiset
Lähtö 5 - Ryhmäajo 2100m, 23,9 aikaiset ja nopeammat
Lämminveriset
Lähtö 6 - Ryhmäajo 2100m, 2-vuotiaat
Lähtö 7 - Ryhmäajo 2100m, 19,0 aikaiset ja hitaammat
Lähtö 8 - Ryhmäajo 2100m, 16,0-18,9 aikaiset
Lähtö 9 - Ryhmäajo 2100m, 13,0-15,9 aikaiset
Lähtö 10 - Ryhmäajo 2100m, 12,9 aikaiset ja nopeammat
Ponit
Lähtö 11 - Ryhmäajo 1100m, A-ponit
Lähtö 12 - Ryhmäajo 1600m, B-poni
2.4.2018
Lähtö 1 - Ryhmäajo 2100m, 3-vuotiaat (kv)
P: 1 500v€ - 1 000v€ - 500v€ - 300v€ - 200v€
1. 3v o Joonatan I.F. / misery. (MRA) ei enn -- 01.43,4ake
2. 3v o Tulitikku KAS / Tara (KADO) 1.47,2ke -- 01.43,5ake
3. 3v t Snillin Hattara / (SnRa) ei enn. -- 01.43,9ake
4. 3v o K. Usvan / Jani (Duo) ei enn -- 01.44,1ake x
5. 3v o Junkkari KAS / Julius (KADO) 1.44,1ly -- 01.44,5ake
6. 3v o Snillin Ukkonen / (SnRa) 42,4a -- 01.44,9ake
7. 3v o Sinan Tatu / Emilia (Duo) ei enn -- 01.45,3ake
8. 3v t K. Amanda Sanni / Kari (Duo) ei enn -- 01.45,5ake
9. 3v t Sabina / Ossi (ILY) ei enn -- 01.46,2ake
10. 3v o Håkan / Niilo (ILY) ei enn -- 01.46,4ake
3v t Pikku-Pii KAS / Pihla (KADO) 1.46,8ke -- hll
3v o Nils / Heikki (ILY) ei enn -- hpl
Lähtö 2 - Ryhmäajo 2100m, 30,0 aikaiset ja hitaammat (kv)
P: 2 500v€ - 1 500v€ - 1 000v€ - 500v€ - 250v€
1. 4v t Huhheijaa / Lily (RaRa) 37,1aly -- 01.33,2ake
2. 4v o Parmatti KAS / Jere (KADO) 1.34,8ke -- 01.33,3ake
3. 5v o Hunsvotti I.F. / Janni (MRA) 31,3aly -- 01.33,6ake
4. 4v t Ruskon Ragnatar / Heli (RaRa) 33,4ly -- 01.34,0ake
5. 4v t Duanin Haaveuni / Minna (RaRa) 39,2ke -- 01.34,3ake
6. 5v o Tuulikeisari I.F. / Janne (MRA) 36,2aly -- 01.34,5ake
7. 4v o Kilimanjaro KAS / Janne (KADO) 1.35,2ake -- 01.34,8ake
8. 6v o Artturo Kasper / Jani (Duo) 30,1 -- 01.35,0ake
9. 4v o Purnin Retvakka / Niklas (Team Ninitra) 35,5a -- 01.35,2ake
10. 4v t Purnin Pirtsakka / Jens (Team Ninitra) 33,6a -- 01.35,5ake
11. 5v o K. Se Oli Vahinko / Emilia (Duo) 30,6 -- 01.36,0ake
5v t K. Tumen Aito / Kari (Duo) 30,2 -- hpl
Lähtö 3 - Ryhmäajo 2100m, 27,0-29,9 aikaiset (kv)
P: 2 500v€ - 1 500v€ - 1 000v€ - 500v€ - 250v€
1. 5v t Sinikedon Alviina / (SnRa) 28,2a -- 01.26,6ake
2. 6v t Kukkanen / Janne (RaRa) 27,2ke -- 01.26,7ake
3. 5v t Sähkötys / Alisa (RaRa) 28,5ake -- 01.26,8ake
4. 4v o Tulikieppi / Jaakko (GT) 29,3ake -- 01.27,1ake
5. 4v o Vehtari Mestari / Jorma (Duo) 27,2 -- 01.27,3ake
6. 6v t Snillin Topaasi / (SnRa) 27,3 -- 01.27,3ake
7. 6v t K. Ilo Alma / Jani (Duo) 27,2 -- 01.27,5ake
8. 5v o Arkajalka KAS / Niko (KADO) 1.28,6ke -- 01.28,2ake
9. 4v t K.R. Susiraja / Jenna (RaRa) 27,4aly -- 01.29,2ake x
10. 6v r Hamumaan Hopia / Jasper (KADO) 1.28,1aly -- 01.29,2ake x
11. 6v o Latokartanon Eetos / Jami (KADO) 1.27,1aly -- 01.29,5ake x
12. 5v t Snillin Kaarina / (SnRa) 28,5a -- 01.29,5ake
Lähtö 4 - Ryhmäajo 2100m, 24,0-26,9 aikaiset (kv)
P: 3 000v€ - 2 000v€ - 1 500v€ - 750v€ - 500v€
1. 7v t Sadunsointu / Micke (MRA) 24,4ake -- 01.24,1ake
2. 7v t Justiinsa Joo / Merja (MRA) 24,4ake -- 01.24,3ake
3. 10v t Räjähdysvaara / Petra (RaRa) 24,2ke -- 01.24,4ake
4. 12v t Hetkonen / Gunvor (Team Ninitra) 25,3a -- 01.25,0ake
5. 8v t Purnin Rallatelma / Jens (Team Ninitra) 25,3a -- 01.25,5ake
6. 9v o Rahhaa Tulloo / Lauri (MRA) 24,2ake -- 01.26,2ake x
7. 6v o Kontrakka KAS / Julius (KADO) 1.26,5aly -- 01.26,3ake x
8. 8v t Purnin Vippaus / Heli (Team Ninitra) 26,1a -- 01.26,4ake
9. 6v o Kismitti KAS / Jeevi (KADO) 1.26,5ake -- 01.26,6ake
10. 9v o Iki-Musta / Matilda (RaRa) 25,4ke -- 01.27,1ake
11. 7v t AH Pikku-Harha / Ida (KADO) 1.25,2aly -- 01.27,4ake
12. 10v o Ajantasalla / Marcus (RaRa) 25,1aly -- 01.27,6ake
Lähtö 5 - Ryhmäajo 2100m, 23,9 aikaiset ja nopeammat (kv)
P: 3 000v€ - 2 000v€ - 1 500v€ - 750v€ - 500v€
1. 7v t Pompeji Sejertti / Joona (KADO) 1.23,3aly -- 01.23,1ake
2. 12v t Tuulia I.F. / Laura (MRA) 20,7aly -- 01.23,2ake x
3. 10v o Halleluuja / Joel (RaRa) 21,8aly -- 01.23,2ake x
4. 7v t PII Sumutus / Jonas (KADO) 1.23,2aly -- 01.23,4ake
5. 7v t Kuis Vain Kiipelissä / Jake (KADO) 1.23,0aly -- 01.23,8ake
6. 14v o Huliwili I.F. / misery. (MRA) 20,3ake -- 01.24,1ake
7. 15v t Adinan Adalmina / Jannica (APR) 21,3 -- 01.24,4ake x
8. 10v t Hennatin / Matti (RaRa) 21,1aly -- 01.24,5ake x
9. 14v t Adinan Enni / Jessica (Adina) 23,6 -- 01.24,6ake
10. 10v o Koistilan Joona / Petri (MRA) 22,2aly -- 01.25,0ake
11v o Vihtiläinen / Henry (RaRa) 23,3ake -- hll
12v t Purnin Oikutelma / Joakim (Team Ninitra) 23,2a -- hpl
Lähtö 6 - Ryhmäajo 2100m, 2-vuotiaat (lv)
P: 1 500v€ - 1 000v€ - 500v€ - 300v€ - 200v€
1. 2v o My Golden Julian / misery. (MRA) ei enn -- 01.22,3ake
2. 2v t Sweet Sachiel Gue / Kaj (GT) 17,5aly -- 01.22,3ake
3. 2v o K. Express Nova / Jani (Duo) ei enn -- 01.23,2ake
4. 2v o K. Lamberg Lazer / Kari (Duo) ei enn -- 01.23,6ake
2v o K. Sangora Barbara / Emilia (Duo) ei enn -- hpl
Lähtö 7 - Ryhmäajo 2100m, 19,0 aikaiset ja hitaammat (lv)
P: 2 500v€ - 1 500v€ - 1 000v€ - 500v€ - 250v€
1. 4v t Dallara Dreamer / Jorma (Duo) ei enn -- 01.20,3ake
2. 3v t Jingjang RC / Magnhild (Team Ninitra) 20,6a -- 01.20,5ake
3. 3v o Speed Titan / Minna (RaRa) 20,2aly -- 01.21,3ake x
3v t Lovely Feeling / Janina (RaRa) 22,3aly -- hll
Lähtö 8 - Ryhmäajo 2500m, 16,0-18,9 aikaiset (lv)
P: 2 500v€ - 1 500v€ - 1 000v€ - 500v€ - 250v€
1. 3v o Crimescene Unia / (SnRa) 17,2a -- 01.16,1ake
2. 3v t K. Bam Crown / Jani (Duo) 16,3 -- 01.16,2ake
3. 3v t My Eternal Love / Jaana (MRA) 17,4aly -- 01.16,6ake
4. 3v t Ventura Win / Gunvor (Team Ninitra) 18,1a -- 01.16,8ake
5. 5v t Imperial Elite / (SnRa) 16,1a -- 01.16,9ake x
6. 6v t Maxpress Viola / Emilia (Du) 17,2 -- 01.17,2ake
7. 3v o Labyrinthian Lies / Niklas (Team Ninitra) 18,1a -- 01.17,5ake
8. 3v o Keep On Jammin' / Laura (MRA) 17,5aly -- 01.17,6ake
9. 4v t K. Lizzette Capris / Kari (Duo) 16,5 -- 01.18,2ake
10. 3v t Hotline / Matilda (RaRa) 18,5aly -- 01.18,7ake
11. 3v o Bullseye / Petra (RaRa) 18,6aly -- 01.18,9ake x
4v o Sue's Barracuda / Jannica (APR) 17,3 -- hpl
Lähtö 9 - Ryhmäajo 2100m, 13,0-15,9 aikaiset (lv)
P: 3 000v€ - 2 000v€ - 1 500v€ - 750v€ - 500v€
1. 5v o Significant Other / Ida (Team Ninitra) 14,3a -- 01.14,5ake
2. 5v t Malva Pace / Emilia (Duo) 15,6 -- 01.14,6ake
3. 4v o Harmwue F.P. / Jani (Duo) 15,5 -- 01.14,7ake
4. 5v o Extraordinary / Sanni (MRA) 13,4ake -- 01.14,8ake
5. 5v o Kickman Snilli / (SnRa) 13,2a -- 01.14,9ake x
6. 4v t Gone With The Sin / misery. (MRA) 15,6ake -- 01.15,2ake
7. 4v t Flippin' Out / Alisa (RaRa) 13,5aly -- 01.15,3ake x
8. 5v o K. Nassau Kamp / Kari (Duo) 15,6 -- 01.15,4ake
9. 4v t By Your Side / Petra (MRA) 15,2ke -- 01.15,8ake
10. 7v o Saltwick Bay / Urmas (Team Ninitra) 13,6a -- 01.15,9ake x
6v o Wayward Ach / Jannica (APR) 14,6ly -- hpl
7v t Mama Cash / Axel (Team Ninitra) 13,2a -- hll
Lähtö 10 - Ryhmäajo 2100m, 12,9 aikaiset ja nopeammat (lv)
P: 3 000v€ - 2 000v€ - 1 500v€ - 750v€ - 500v€
1. 9v t Pompeji / Lily (RaRa) 10,2aly -- 01.13,8ake
2. 10v t Sweet As Sin / misery. (MRA) 10,1aly -- 01.13,9ake
3. 7v t Sweetheart Snilli / Micke (MRA) 10,5ake -- 01.14,0ake
4. 11v o Blueshouse Burn / Bertel (Team Ninitra) 11,3a -- 01.14,3ake x
5. 8v o Benjamin Snilli / (SnRa) 11,3a -- 01.14,7ake
6. 7v t Désirée Snilli / (SnRa) 11,2a -- 01.14,8ake
7. 9v o Éclair Rus / (SnRa) 11,0a -- 01.14,9ake
8. 9v o Yesterday Snilli / Piitu (MRA) 10,6aly -- 01.15,1ake x
9. 5v o Invisible Gue / Fredrik (GT) 11,3aly -- 01.15,3ake
10. 12v t Honey Queen Derby / Henry (RaRa) 10,5aly -- 01.15,7ake x
11. 7v o Hector Wix / Henna (RaRa) 12,5aly -- 01.15,9ake
9v t Bellota's Military / Mika (GT) 11,4aly -- hpl
Lähtö 11 - Ryhmäajo 1100m, A-ponit
P: 300v€ - 150v€ - 100v€ - 50v€ - 30v€
Ryhmä 1
1. 12v o Myrsky-Tuuli / Ville (Adina) 2.57,3 -- 02.59,5aly
2. 3v t Cella / Nella (ILY) 2.59,4ly -- 03.00,6aly
3. 5v t Toy's Ester / (SnRa) 2.53,1 -- 03.00,7aly x
4. 3v o Doughnut King / Melina (ILY) 3.01,2ly xx -- 03.01,1aly x
5. 10v t A.D. Linella / Lella (Adina) 2.52,1 -- 03.01,3aly
6. 3v t Honey Bunny / Jaana (ILY) ei enn -- 03.03,3aly
7. 3v o Jokeri Pokeri / Heli (ILY) 2.58,2aly -- 03.03,3aly x
8. 4v o Cavalier I.F. / (MRA) 3.01,6aly -- 03.03,6aly
9. 4v t Señorita I.F. / (MRA) ei enn. -- 03.04,3aly
10. 4v t Why Me? I.F. / (MRA) 3.00,6aly -- 03.04,5aly
11. 5v t Toy's Monique / (SnRa) 2.55,2 -- 03.05,1aly x
12. 5v o Toy's Rikard / (SnRa) 2.53,4 -- 03.05,3aly x
Ryhmä 2
1. 7v t Why Not / Petra (MRA) 2.35,4aly -- 02.34,4aly
2. 10v o Älynväläys / Tuulikki (GT) 2.23,2ly -- 02.34,6aly x
3. 5v t Toy's Gloria / (SnRa) 2.45,3 -- 02.38,3aly
4. 4v o A.D. Mushroom Oscar / Osku (Adina) 2.48,2 -- 02.38,9aly
5. 6v o Toy's Rasmus / (SnRa) 2.48,3 -- 02.39,2aly
6. 9v t FM Nonparell / Jannica (APR) 2.40,4 -- 02.39,4aly
7. 10v t Too-ticki / Santeri (GT) 2.16,3ly -- 02.39,7aly x
8. 7v t Serendipity / Micke (MRA) 2.44,8aly -- 02.42,5aly
9. 13v t Toy's Dödens Kyss / Heli (GT) 2.14,1ly -- 02.43,6aly x
10. 9v o Wonder Wawes / Hilkka (GT) 2.23,4lyx -- 02.43,7aly
14v o Alexander HP / Xander (Adina) 2.42,5 -- hml (5.)
10v o Super Sundaes / Minttu (GT) 2.14,6lyx -- hpl
Lähtö 12 - Ryhmäajo 1600m, B-poni
P: 300v€ - 150v€ - 100v€ - 50v€ - 30v€
Ryhmä 1
1. 5v o Kilburgs Claes / Jami (GT) 2.09,1ly -- 02.20,2aly
2. 3v t Dalliance / Bea (ILY) 2.27,2ly -- 02.20,3aly
3. 4v o Aodhán I.F. / (MRA) 2.19,4aly -- 02.20,4aly
4. 3v t Brigitte / Lotta (ILY) 2.28,3ly x -- 02.21,1aly x
5. 4v t Thyra Siv / Hilkka (GT) 2.19,3ly -- 02.21,4aly x
6. 4v o Hilding / Santeri (GT) 2.19,4ly -- 02.22,3aly
7. 3v o Bouncer / Olli (ILY) ei enn -- 02.23,3aly
8. 4v t Charlene I.F. / (MRA) 2.21,4aly -- 02.23,4aly
9. 4v o Cheeky Chester I.F. / (MRA) 2.20,5aly -- 02.23,5aly
10. 3v o Thriller / Kati (ILY) 2.25,2ly -- 02.24,4aly
4v t Wingards Meia / Elli (GT) 2.14,3ly -- hpl
Ryhmä 2
1. 10v o Christoffer SWE / Sanni (MRA) 52,7ke -- 01.57,4aly
2. 9v t Aderyn Aur Ion / Adele (Adina) 1.59,5 -- 01.58,0aly
3. 14v o Helkan Hessu KS / Hessu (Adina) 1.52,3 -- 01.58,3aly x
4. 15v o A.D. Sugar Delux / Jannica (APR) 1.44,3 -- 01.58,5aly x
5. 9v t Toy's Jennifer / (SnRa) 52,7 -- 01.58,6aly
6. 8v t Tryggve Elsa / (SnRa) 58,5 -- 01.59,1aly
7. 12v t Milla Monaden / Milla (Adina) 2.00,1 -- 01.59,5aly
8. 8v o Toy's Rudolf / (SnRa) 53,7 -- 02.00,4aly
9. 13v t Central Intelligence AD / Illu (Adina) 2.01,4 -- 02.01,0aly
10. 7v o Iltamäen Leonardo / (SnRa) 56,3a -- 02.01,4aly
11. 7v o Håkan Tor / (SnRa) 2.03,7 -- 02.02,5aly
12. 10v t Call 911 / Minttu (GT) 56,4lyx -- 02.02,7aly x
8v t Elds Chidori / Petra (MRA) 56,2aly -- hpl
5.4.2018
Lähtö 1 - Ryhmäajo 2100m, 3-vuotiaat (kv)
1. 3v o Snillin Ukkonen / (SnRa) 42,4a -- 01.42,2ake
2. 3v o K. Usvan / Jani (Duo) ei enn -- 01.42,5ake
3. 3v t Snillin Hattara / (SnRa) ei enn. -- 01.42,8ake
4. 3v t K. Amanda Sanni / Kari (Duo) ei enn -- 01.43,5ake
5. 3v o Sinan Tatu / Emilia (Duo) ei enn -- 01.43,6ake x
6. 3v o Håkan / Niilo (ILY) ei enn -- 01.44,6ake
7. 3v o Joonatan I.F. / misery. (MRA) ei enn -- 01.45,1ake
8. 3v t Pikku-Pii KAS / Pihla (KADO) 1.46,8ke -- 01.45,2ake
9. 3v o Junkkari KAS / Julius (KADO) 1.44,1ly -- 01.46,3ake x
10. 3v t Sabina / Ossi (ILY) ei enn -- 01.46,3ake x
3v o Nils / Heikki (ILY) ei enn -- hpl
3v o Tulitikku KAS / Tara (KADO) 1.47,2ke -- hll
Lähtö 2 - Ryhmäajo 2100m, 30,0 aikaiset ja hitaammat (kv)
P: 2 500v€ - 1 500v€ - 1 000v€ - 500v€ - 250v€
1. 4v t Ruskon Ragnatar / Heli (RaRa) 33,4ly -- 01.33,7ake
2. 4v o Parmatti KAS / Jere (KADO) 1.34,8ke -- 01.33,8ake
3. 5v o K. Se Oli Vahinko / Emilia (Duo) 30,6 -- 01.34,2ake x
4. 4v t Huhheijaa / Lily (RaRa) 37,1aly -- 01.34,3ake
5. 5v t K. Tumen Aito / Kari (Duo) 30,2 -- 01.35,3ake
6. 4v o Kilimanjaro KAS / Janne (KADO) 1.35,2ake -- 01.35,5ake x
7. 4v t Purnin Pirtsakka / Jens (Team Ninitra) 33,6a -- 01.35,8ake x
8. 5v o Tuulikeisari I.F. / Janne (MRA) 36,2aly -- 01.36,1ake
9. 4v o Purnin Retvakka / Niklas (Team Ninitra) 35,5a -- 01.36,5ake
5v o Hunsvotti I.F. / Janni (MRA) 31,3aly -- hll
4v t Duanin Haaveuni / Minna (RaRa) 39,2ke -- hll
6v o Artturo Kasper / Jani (Duo) 30,1 -- hpl
Lähtö 3 - Ryhmäajo 2100m, 27,0-29,9 aikaiset (kv)
P: 2 500v€ - 1 500v€ - 1 000v€ - 500v€ - 250v€
1. 4v o Tulikieppi / Jaakko (GT) 29,3ake -- 01.26,5ake
2. 6v o Latokartanon Eetos / Jami (KADO) 1.27,1aly -- 01.26,8ake
3. 5v o Arkajalka KAS / Niko (KADO) 1.28,6ke -- 01.27,1ake
4. 4v t K.R. Susiraja / Jenna (RaRa) 27,4aly -- 01.27,2ake
5. 4v o Vehtari Mestari / Jorma (Duo) 27,2 -- 01.27,5ake x
6. 6v t Kukkanen / Janne (RaRa) 27,2ke -- 01.28,2ake x
7. 5v t Sähkötys / Alisa (RaRa) 28,5ake -- 01.28,5ake
8. 6v r Hamumaan Hopia / Jasper (KADO) 1.28,1aly -- 01.29,2ake
9. 5v t Sinikedon Alviina / (SnRa) 28,2a -- 01.29,4ake x
10. 5v t Snillin Kaarina / (SnRa) 28,5a -- 01.29,5ake
6v t K. Ilo Alma / Jani (Duo) 27,2 -- hll
6v t Snillin Topaasi / (SnRa) 27,3 -- hlo
Lähtö 4 - Ryhmäajo 2100m, 24,0-26,9 aikaiset (kv)
P: 3 000v€ - 2 000v€ - 1 500v€ - 750v€ - 500v€
1. 12v t Hetkonen / Gunvor (Team Ninitra) 25,3a -- 01.24,4ake
2. 9v o Iki-Musta / Matilda (RaRa) 25,4ke -- 01.24,5ake
3. 7v t Justiinsa Joo / Merja (MRA) 24,4ake -- 01.24,7ake
4. 7v t AH Pikku-Harha / Ida (KADO) 1.25,2aly -- 01.25,0ake
5. 6v o Kontrakka KAS / Julius (KADO) 1.26,5aly -- 01.25,4ake
6. 9v o Rahhaa Tulloo / Lauri (MRA) 24,2ake -- 01.25,6ake
7. 7v t Sadunsointu / Micke (MRA) 24,4ake -- 01.25,8ake
8. 6v o Kismitti KAS / Jeevi (KADO) 1.26,5ake -- 01.26,1ake
9. 8v t Purnin Rallatelma / Jens (Team Ninitra) 25,3a -- 01.26,3ake
10. 10v t Räjähdysvaara / Petra (RaRa) 24,2ke -- 01.26,4ake
11. 8v t Purnin Vippaus / Heli (Team Ninitra) 26,1a -- 01.26,5ake x
12. 10v o Ajantasalla / Marcus (RaRa) 25,1aly -- 01.27,4ake
Lähtö 5 - Ryhmäajo 2100m, 23,9 aikaiset ja nopeammat (kv)
P: 3 000v€ - 2 000v€ - 1 500v€ - 750v€ - 500v€
1. 7v t Kuis Vain Kiipelissä / Jake (KADO) 1.23,0aly -- 01.23,0ake
2. 10v o Koistilan Joona / Petri (MRA) 22,2aly -- 01.23,1ake x
3. 14v o Huliwili I.F. / misery. (MRA) 20,3ake -- 01.23,2ake
4. 10v o Halleluuja / Joel (RaRa) 21,8aly -- 01.23,6ake
5. 15v t Adinan Adalmina / Jannica (APR) 21,3 -- 01.24,3ake
6. 11v o Vihtiläinen / Henry (RaRa) 23,3ake -- 01.24,5ake
7. 7v t Pompeji Sejertti / Joona (KADO) 1.23,3aly -- 01.24,7ake
8. 10v t Hennatin / Matti (RaRa) 21,1aly -- 01.24,8ake x
9. 7v t PII Sumutus / Jonas (KADO) 1.23,2aly -- 01.25,1ake
10. 12v t Tuulia I.F. / Laura (MRA) 20,7aly -- 01.25,3ake x
14v t Adinan Enni / Jessica (Adina) 23,6 -- hll
12v t Purnin Oikutelma / Joakim (Team Ninitra) 23,2a -- hpl
Lähtö 6 - Ryhmäajo 2100m, 2-vuotiaat (lv)
P: 1 500v€ - 1 000v€ - 500v€ - 300v€ - 200v€
1. 2v o My Golden Julian / misery. (MRA) ei enn -- 01.22,2ake
2. 2v o K. Express Nova / Jani (Duo) ei enn -- 01.22,4ake x
3. 2v o K. Sangora Barbara / Emilia (Duo) ei enn -- 01.22,5ake x
4. 2v t Sweet Sachiel Gue / Kaj (GT) 17,5aly -- 01.23,3ake
5. 2v o K. Lamberg Lazer / Kari (Duo) ei enn -- 01.24,2ake
Lähtö 7 - Ryhmäajo 2100m, 19,0 aikaiset ja hitaammat (lv)
P: 2 500v€ - 1 500v€ - 1 000v€ - 500v€ - 250v€
1. 3v t Lovely Feeling / Janina (RaRa) 22,3aly -- 01.21,1ake
2. 3v t Jingjang RC / Magnhild (Team Ninitra) 20,6a -- 01.21,4ake
3. 3v o Speed Titan / Minna (RaRa) 20,2aly -- 01.21,5ake x
4. 4v t Dallara Dreamer / Jorma (Duo) ei enn -- 01.22,6ake
Lähtö 8 - Ryhmäajo 2500m, 16,0-18,9 aikaiset (lv)
P: 2 500v€ - 1 500v€ - 1 000v€ - 500v€ - 250v€
1. 3v o Crimescene Unia / (SnRa) 17,2a -- 01.16,5ake
2. 3v t K. Bam Crown / Jani (Duo) 16,3 -- 01.16,7ake
3. 3v o Keep On Jammin' / Laura (MRA) 17,5aly -- 01.17,1ake
4. 3v o Bullseye / Petra (RaRa) 18,6aly -- 01.17,6ake
5. 6v t Maxpress Viola / Emilia (Du) 17,2 -- 01.17,7ake
6. 4v t K. Lizzette Capris / Kari (Duo) 16,5 -- 01.18,3ake x
7. 3v t My Eternal Love / Jaana (MRA) 17,4aly -- 01.18,5ake
8. 3v o Labyrinthian Lies / Niklas (Team Ninitra) 18,1a -- 01.18,7ake x
9. 5v t Imperial Elite / (SnRa) 16,1a -- 01.18,9ake x
10. 4v o Sue's Barracuda / Jannica (APR) 17,3 -- 01.19,0ake
3v t Hotline / Matilda (RaRa) 18,5aly -- hlo
3v t Ventura Win / Gunvor (Team Ninitra) 18,1a -- hll
Lähtö 9 - Ryhmäajo 2100m, 13,0-15,9 aikaiset (lv)
P: 3 000v€ - 2 000v€ - 1 500v€ - 750v€ - 500v€
1. 5v t Malva Pace / Emilia (Duo) 15,6 -- 01.14,6ake
2. 4v t Flippin' Out / Alisa (RaRa) 13,5aly -- 01.14,7ake x
3. 4v t Gone With The Sin / misery. (MRA) 15,6ake -- 01.14,8ake
4. 4v t By Your Side / Petra (MRA) 15,2ke -- 01.14,9ake
5. 5v o Kickman Snilli / (SnRa) 13,2a -- 01.14,9ake
6. 7v t Mama Cash / Axel (Team Ninitra) 13,2a -- 01.15,1ake
7. 4v o Harmwue F.P. / Jani (Duo) 15,5 -- 01.15,4ake
8. 5v o Significant Other / Ida (Team Ninitra) 14,3a -- 01.15,5ake
9. 5v o K. Nassau Kamp / Kari (Duo) 15,6 -- 01.15,6ake x
10. 5v o Extraordinary / Sanni (MRA) 13,4ake -- 01.16,0ake x
11. 7v o Saltwick Bay / Urmas (Team Ninitra) 13,6a -- 01.16,1ake x
6v o Wayward Ach / Jannica (APR) 14,6ly -- hpl
Lähtö 10 - Ryhmäajo 2100m, 12,9 aikaiset ja nopeammat (lv)
P: 3 000v€ - 2 000v€ - 1 500v€ - 750v€ - 500v€
1. 7v o Hector Wix / Henna (RaRa) 12,5aly -- 01.13,8ake
2. 8v o Benjamin Snilli / (SnRa) 11,3a -- 01.13,9ake
3. 11v o Blueshouse Burn / Bertel (Team Ninitra) 11,3a -- 01.14,0ake
4. 9v t Bellota's Military / Mika (GT) 11,4aly -- 01.14,3ake
5. 10v t Sweet As Sin / misery. (MRA) 10,1aly -- 01.14,3ake
6. 12v t Honey Queen Derby / Henry (RaRa) 10,5aly -- 01.14,4ake
7. 7v t Désirée Snilli / (SnRa) 11,2a -- 01.14,6ake
8. 9v t Pompeji / Lily (RaRa) 10,2aly -- 01.14,6ake
9. 5v o Invisible Gue / Fredrik (GT) 11,3aly -- 01.15,2ake
10. 9v o Yesterday Snilli / Piitu (MRA) 10,6aly -- 01.15,3ake x
11. 9v o Éclair Rus / (SnRa) 11,0a -- 01.15,4ake
12. 7v t Sweetheart Snilli / Micke (MRA) 10,5ake -- 01.15,5ake
Lähtö 11 - Ryhmäajo 1600m, A-ponit
P: 300v€ - 150v€ - 100v€ - 50v€ - 30v€
Ryhmä 1
1. 4v t Why Me? I.F. / (MRA) 3.00,6aly -- 03.00,1aly
2. 12v o Myrsky-Tuuli / Ville (Adina) 2.57,3 -- 03.00,4aly
3. 10v t A.D. Linella / Lella (Adina) 2.52,1 -- 03.00,6aly x
4. 5v t Toy's Ester / (SnRa) 2.53,1 -- 03.01,1aly
5. 4v t Señorita I.F. / (MRA) ei enn. -- 03.03,2aly
6. 4v o Cavalier I.F. / (MRA) 3.01,6aly -- 03.03,4aly
7. 3v t Honey Bunny / Jaana (ILY) ei enn -- 03.04,2aly x
8. 3v o Jokeri Pokeri / Heli (ILY) 2.58,2aly -- 03.04,4aly
9. 3v o Doughnut King / Melina (ILY) 3.01,2ly xx -- 03.04,4aly x
10. 5v t Toy's Monique / (SnRa) 2.55,2 -- 03.05,4aly x
11. 5v o Toy's Rikard / (SnRa) 2.53,4 -- 03.05,5aly
12. 3v t Cella / Nella (ILY) 2.59,4ly -- 03.05,6aly xx
Ryhmä 2
1. 10v o Älynväläys / Tuulikki (GT) 2.23,2ly -- 02.33,2aly
2. 7v t Why Not / Petra (MRA) 2.35,4aly -- 02.35,0aly
3. 7v t Serendipity / Micke (MRA) 2.44,8aly -- 02.37,4aly
4. 9v t FM Nonparell / Jannica (APR) 2.40,4 -- 02.37,5aly
5. 13v t Toy's Dödens Kyss / Heli (GT) 2.14,1ly -- 02.38,6aly
6. 9v o Wonder Wawes / Hilkka (GT) 2.23,4lyx -- 02.39,5aly
7. 4v o A.D. Mushroom Oscar / Osku (Adina) 2.48,2 -- 02.42,6aly
8. 6v o Toy's Rasmus / (SnRa) 2.48,3 -- 02.43,3aly
9. 10v o Super Sundaes / Minttu (GT) 2.14,6lyx -- 02.43,4aly x
10. 10v t Too-ticki / Santeri (GT) 2.16,3ly -- 02.43,6aly x
11. 5v t Toy's Gloria / (SnRa) 2.45,3 -- 02.45,1aly
14v o Alexander HP / Xander (Adina) 2.42,5 -- hpl
Lähtö 12 - Ryhmäajo 1600m, B-poni
P: 300v€ - 150v€ - 100v€ - 50v€ - 30v€
Ryhmä 1
1. 4v t Wingards Meia / Elli (GT) 2.14,3ly -- 02.20,1aly
2. 4v t Charlene I.F. / (MRA) 2.21,4aly -- 02.21,8aly
3. 3v t Dalliance / Bea (ILY) 2.27,2ly -- 02.22,2aly
4. 4v o Aodhán I.F. / (MRA) 2.19,4aly -- 02.22,3aly
5. 3v o Thriller / Kati (ILY) 2.25,2ly -- 02.23,7aly
6. 3v o Bouncer / Olli (ILY) ei enn -- 02.23,8aly
7. 5v o Kilburgs Claes / Jami (GT) 2.09,1ly -- 02.23,9aly
8. 3v t Brigitte / Lotta (ILY) 2.28,3ly x -- 02.24,2aly
9. 4v o Cheeky Chester I.F. / (MRA) 2.20,5aly -- 02.24,2aly x
10. 4v t Thyra Siv / Hilkka (GT) 2.19,3ly -- 02.25,5aly
11. 4v o Hilding / Santeri (GT) 2.19,4ly -- 02.25,6aly x
Ryhmä 2
1. 10v o Christoffer SWE / Sanni (MRA) 52,7ke -- 01.56,2aly
2. 8v t Elds Chidori / Petra (MRA) 56,2aly -- 01.56,5aly x
3. 14v o Helkan Hessu KS / Hessu (Adina) 1.52,3 -- 01.57,2aly x
4. 8v t Tryggve Elsa / (SnRa) 58,5 -- 01.58,0aly
5. 9v t Aderyn Aur Ion / Adele (Adina) 1.59,5 -- 01.58,7aly
6. 9v t Toy's Jennifer / (SnRa) 52,7 -- 01.58,8aly x
7. 13v t Central Intelligence AD / Illu (Adina) 2.01,4 -- 01.58,9aly
8. 7v o Håkan Tor / (SnRa) 2.03,7 -- 01.59,1aly
9. 8v o Toy's Rudolf / (SnRa) 53,7 -- 01.59,6aly
10. 12v t Milla Monaden / Milla (Adina) 2.00,1 -- 02.00,2aly
11. 7v o Iltamäen Leonardo / (SnRa) 56,3a -- 02.01,4aly
12. 10v t Call 911 / Minttu (GT) 56,4lyx -- 02.02,3aly
15v o A.D. Sugar Delux / Jannica (APR) 1.44,3 -- - hml
- Vastuuhenkilö: misery., virtmisery(a)gmail.com
- Viimeinen osallistumispäivä: 31.3.2018
- Tulokset arvotaan ravikoneella
- 3 hevosta / lähtö / talli
- Ponilähtöön 5 ponia / talli, lähdöt jaetaan tarvittaessa ryhmiin
- Sama hevonen vain 1 lähtö / ravit
- Sama ohjastaja / 1 hevonen / lähtö (keksityt kuskit sallittuja)
- Alle 3 os. / lähtö = perutaan
Pisteiden jako: 10p - 8p - 6p - 4p - 3p - 2p - loput 1p
Osallistuminen keskusteluun (ei vaadi rekisteröitymistä)
haluttu lähtö
ikä skp Nimi / Ohjastaja (Seura) enn. --
Kylmäveriset
Lähtö 1 - Ryhmäajo 2100m, 3-vuotiaat
Lähtö 2 - Ryhmäajo 2100m, 30,0 aikaiset ja hitaammat
Lähtö 3 - Ryhmäajo 2100m, 27,0-29,9 aikaiset
Lähtö 4 - Ryhmäajo 2100m, 24,0-26,9 aikaiset
Lähtö 5 - Ryhmäajo 2100m, 23,9 aikaiset ja nopeammat
Lämminveriset
Lähtö 6 - Ryhmäajo 2100m, 2-vuotiaat
Lähtö 7 - Ryhmäajo 2100m, 19,0 aikaiset ja hitaammat
Lähtö 8 - Ryhmäajo 2100m, 16,0-18,9 aikaiset
Lähtö 9 - Ryhmäajo 2100m, 13,0-15,9 aikaiset
Lähtö 10 - Ryhmäajo 2100m, 12,9 aikaiset ja nopeammat
Ponit
Lähtö 11 - Ryhmäajo 1100m, A-ponit
Lähtö 12 - Ryhmäajo 1600m, B-poni
2.4.2018
Lähtö 1 - Ryhmäajo 2100m, 3-vuotiaat (kv)
P: 1 500v€ - 1 000v€ - 500v€ - 300v€ - 200v€
1. 3v o Joonatan I.F. / misery. (MRA) ei enn -- 01.43,4ake
2. 3v o Tulitikku KAS / Tara (KADO) 1.47,2ke -- 01.43,5ake
3. 3v t Snillin Hattara / (SnRa) ei enn. -- 01.43,9ake
4. 3v o K. Usvan / Jani (Duo) ei enn -- 01.44,1ake x
5. 3v o Junkkari KAS / Julius (KADO) 1.44,1ly -- 01.44,5ake
6. 3v o Snillin Ukkonen / (SnRa) 42,4a -- 01.44,9ake
7. 3v o Sinan Tatu / Emilia (Duo) ei enn -- 01.45,3ake
8. 3v t K. Amanda Sanni / Kari (Duo) ei enn -- 01.45,5ake
9. 3v t Sabina / Ossi (ILY) ei enn -- 01.46,2ake
10. 3v o Håkan / Niilo (ILY) ei enn -- 01.46,4ake
3v t Pikku-Pii KAS / Pihla (KADO) 1.46,8ke -- hll
3v o Nils / Heikki (ILY) ei enn -- hpl
Lähtö 2 - Ryhmäajo 2100m, 30,0 aikaiset ja hitaammat (kv)
P: 2 500v€ - 1 500v€ - 1 000v€ - 500v€ - 250v€
1. 4v t Huhheijaa / Lily (RaRa) 37,1aly -- 01.33,2ake
2. 4v o Parmatti KAS / Jere (KADO) 1.34,8ke -- 01.33,3ake
3. 5v o Hunsvotti I.F. / Janni (MRA) 31,3aly -- 01.33,6ake
4. 4v t Ruskon Ragnatar / Heli (RaRa) 33,4ly -- 01.34,0ake
5. 4v t Duanin Haaveuni / Minna (RaRa) 39,2ke -- 01.34,3ake
6. 5v o Tuulikeisari I.F. / Janne (MRA) 36,2aly -- 01.34,5ake
7. 4v o Kilimanjaro KAS / Janne (KADO) 1.35,2ake -- 01.34,8ake
8. 6v o Artturo Kasper / Jani (Duo) 30,1 -- 01.35,0ake
9. 4v o Purnin Retvakka / Niklas (Team Ninitra) 35,5a -- 01.35,2ake
10. 4v t Purnin Pirtsakka / Jens (Team Ninitra) 33,6a -- 01.35,5ake
11. 5v o K. Se Oli Vahinko / Emilia (Duo) 30,6 -- 01.36,0ake
5v t K. Tumen Aito / Kari (Duo) 30,2 -- hpl
Lähtö 3 - Ryhmäajo 2100m, 27,0-29,9 aikaiset (kv)
P: 2 500v€ - 1 500v€ - 1 000v€ - 500v€ - 250v€
1. 5v t Sinikedon Alviina / (SnRa) 28,2a -- 01.26,6ake
2. 6v t Kukkanen / Janne (RaRa) 27,2ke -- 01.26,7ake
3. 5v t Sähkötys / Alisa (RaRa) 28,5ake -- 01.26,8ake
4. 4v o Tulikieppi / Jaakko (GT) 29,3ake -- 01.27,1ake
5. 4v o Vehtari Mestari / Jorma (Duo) 27,2 -- 01.27,3ake
6. 6v t Snillin Topaasi / (SnRa) 27,3 -- 01.27,3ake
7. 6v t K. Ilo Alma / Jani (Duo) 27,2 -- 01.27,5ake
8. 5v o Arkajalka KAS / Niko (KADO) 1.28,6ke -- 01.28,2ake
9. 4v t K.R. Susiraja / Jenna (RaRa) 27,4aly -- 01.29,2ake x
10. 6v r Hamumaan Hopia / Jasper (KADO) 1.28,1aly -- 01.29,2ake x
11. 6v o Latokartanon Eetos / Jami (KADO) 1.27,1aly -- 01.29,5ake x
12. 5v t Snillin Kaarina / (SnRa) 28,5a -- 01.29,5ake
Lähtö 4 - Ryhmäajo 2100m, 24,0-26,9 aikaiset (kv)
P: 3 000v€ - 2 000v€ - 1 500v€ - 750v€ - 500v€
1. 7v t Sadunsointu / Micke (MRA) 24,4ake -- 01.24,1ake
2. 7v t Justiinsa Joo / Merja (MRA) 24,4ake -- 01.24,3ake
3. 10v t Räjähdysvaara / Petra (RaRa) 24,2ke -- 01.24,4ake
4. 12v t Hetkonen / Gunvor (Team Ninitra) 25,3a -- 01.25,0ake
5. 8v t Purnin Rallatelma / Jens (Team Ninitra) 25,3a -- 01.25,5ake
6. 9v o Rahhaa Tulloo / Lauri (MRA) 24,2ake -- 01.26,2ake x
7. 6v o Kontrakka KAS / Julius (KADO) 1.26,5aly -- 01.26,3ake x
8. 8v t Purnin Vippaus / Heli (Team Ninitra) 26,1a -- 01.26,4ake
9. 6v o Kismitti KAS / Jeevi (KADO) 1.26,5ake -- 01.26,6ake
10. 9v o Iki-Musta / Matilda (RaRa) 25,4ke -- 01.27,1ake
11. 7v t AH Pikku-Harha / Ida (KADO) 1.25,2aly -- 01.27,4ake
12. 10v o Ajantasalla / Marcus (RaRa) 25,1aly -- 01.27,6ake
Lähtö 5 - Ryhmäajo 2100m, 23,9 aikaiset ja nopeammat (kv)
P: 3 000v€ - 2 000v€ - 1 500v€ - 750v€ - 500v€
1. 7v t Pompeji Sejertti / Joona (KADO) 1.23,3aly -- 01.23,1ake
2. 12v t Tuulia I.F. / Laura (MRA) 20,7aly -- 01.23,2ake x
3. 10v o Halleluuja / Joel (RaRa) 21,8aly -- 01.23,2ake x
4. 7v t PII Sumutus / Jonas (KADO) 1.23,2aly -- 01.23,4ake
5. 7v t Kuis Vain Kiipelissä / Jake (KADO) 1.23,0aly -- 01.23,8ake
6. 14v o Huliwili I.F. / misery. (MRA) 20,3ake -- 01.24,1ake
7. 15v t Adinan Adalmina / Jannica (APR) 21,3 -- 01.24,4ake x
8. 10v t Hennatin / Matti (RaRa) 21,1aly -- 01.24,5ake x
9. 14v t Adinan Enni / Jessica (Adina) 23,6 -- 01.24,6ake
10. 10v o Koistilan Joona / Petri (MRA) 22,2aly -- 01.25,0ake
11v o Vihtiläinen / Henry (RaRa) 23,3ake -- hll
12v t Purnin Oikutelma / Joakim (Team Ninitra) 23,2a -- hpl
Lähtö 6 - Ryhmäajo 2100m, 2-vuotiaat (lv)
P: 1 500v€ - 1 000v€ - 500v€ - 300v€ - 200v€
1. 2v o My Golden Julian / misery. (MRA) ei enn -- 01.22,3ake
2. 2v t Sweet Sachiel Gue / Kaj (GT) 17,5aly -- 01.22,3ake
3. 2v o K. Express Nova / Jani (Duo) ei enn -- 01.23,2ake
4. 2v o K. Lamberg Lazer / Kari (Duo) ei enn -- 01.23,6ake
2v o K. Sangora Barbara / Emilia (Duo) ei enn -- hpl
Lähtö 7 - Ryhmäajo 2100m, 19,0 aikaiset ja hitaammat (lv)
P: 2 500v€ - 1 500v€ - 1 000v€ - 500v€ - 250v€
1. 4v t Dallara Dreamer / Jorma (Duo) ei enn -- 01.20,3ake
2. 3v t Jingjang RC / Magnhild (Team Ninitra) 20,6a -- 01.20,5ake
3. 3v o Speed Titan / Minna (RaRa) 20,2aly -- 01.21,3ake x
3v t Lovely Feeling / Janina (RaRa) 22,3aly -- hll
Lähtö 8 - Ryhmäajo 2500m, 16,0-18,9 aikaiset (lv)
P: 2 500v€ - 1 500v€ - 1 000v€ - 500v€ - 250v€
1. 3v o Crimescene Unia / (SnRa) 17,2a -- 01.16,1ake
2. 3v t K. Bam Crown / Jani (Duo) 16,3 -- 01.16,2ake
3. 3v t My Eternal Love / Jaana (MRA) 17,4aly -- 01.16,6ake
4. 3v t Ventura Win / Gunvor (Team Ninitra) 18,1a -- 01.16,8ake
5. 5v t Imperial Elite / (SnRa) 16,1a -- 01.16,9ake x
6. 6v t Maxpress Viola / Emilia (Du) 17,2 -- 01.17,2ake
7. 3v o Labyrinthian Lies / Niklas (Team Ninitra) 18,1a -- 01.17,5ake
8. 3v o Keep On Jammin' / Laura (MRA) 17,5aly -- 01.17,6ake
9. 4v t K. Lizzette Capris / Kari (Duo) 16,5 -- 01.18,2ake
10. 3v t Hotline / Matilda (RaRa) 18,5aly -- 01.18,7ake
11. 3v o Bullseye / Petra (RaRa) 18,6aly -- 01.18,9ake x
4v o Sue's Barracuda / Jannica (APR) 17,3 -- hpl
Lähtö 9 - Ryhmäajo 2100m, 13,0-15,9 aikaiset (lv)
P: 3 000v€ - 2 000v€ - 1 500v€ - 750v€ - 500v€
1. 5v o Significant Other / Ida (Team Ninitra) 14,3a -- 01.14,5ake
2. 5v t Malva Pace / Emilia (Duo) 15,6 -- 01.14,6ake
3. 4v o Harmwue F.P. / Jani (Duo) 15,5 -- 01.14,7ake
4. 5v o Extraordinary / Sanni (MRA) 13,4ake -- 01.14,8ake
5. 5v o Kickman Snilli / (SnRa) 13,2a -- 01.14,9ake x
6. 4v t Gone With The Sin / misery. (MRA) 15,6ake -- 01.15,2ake
7. 4v t Flippin' Out / Alisa (RaRa) 13,5aly -- 01.15,3ake x
8. 5v o K. Nassau Kamp / Kari (Duo) 15,6 -- 01.15,4ake
9. 4v t By Your Side / Petra (MRA) 15,2ke -- 01.15,8ake
10. 7v o Saltwick Bay / Urmas (Team Ninitra) 13,6a -- 01.15,9ake x
6v o Wayward Ach / Jannica (APR) 14,6ly -- hpl
7v t Mama Cash / Axel (Team Ninitra) 13,2a -- hll
Lähtö 10 - Ryhmäajo 2100m, 12,9 aikaiset ja nopeammat (lv)
P: 3 000v€ - 2 000v€ - 1 500v€ - 750v€ - 500v€
1. 9v t Pompeji / Lily (RaRa) 10,2aly -- 01.13,8ake
2. 10v t Sweet As Sin / misery. (MRA) 10,1aly -- 01.13,9ake
3. 7v t Sweetheart Snilli / Micke (MRA) 10,5ake -- 01.14,0ake
4. 11v o Blueshouse Burn / Bertel (Team Ninitra) 11,3a -- 01.14,3ake x
5. 8v o Benjamin Snilli / (SnRa) 11,3a -- 01.14,7ake
6. 7v t Désirée Snilli / (SnRa) 11,2a -- 01.14,8ake
7. 9v o Éclair Rus / (SnRa) 11,0a -- 01.14,9ake
8. 9v o Yesterday Snilli / Piitu (MRA) 10,6aly -- 01.15,1ake x
9. 5v o Invisible Gue / Fredrik (GT) 11,3aly -- 01.15,3ake
10. 12v t Honey Queen Derby / Henry (RaRa) 10,5aly -- 01.15,7ake x
11. 7v o Hector Wix / Henna (RaRa) 12,5aly -- 01.15,9ake
9v t Bellota's Military / Mika (GT) 11,4aly -- hpl
Lähtö 11 - Ryhmäajo 1100m, A-ponit
P: 300v€ - 150v€ - 100v€ - 50v€ - 30v€
Ryhmä 1
1. 12v o Myrsky-Tuuli / Ville (Adina) 2.57,3 -- 02.59,5aly
2. 3v t Cella / Nella (ILY) 2.59,4ly -- 03.00,6aly
3. 5v t Toy's Ester / (SnRa) 2.53,1 -- 03.00,7aly x
4. 3v o Doughnut King / Melina (ILY) 3.01,2ly xx -- 03.01,1aly x
5. 10v t A.D. Linella / Lella (Adina) 2.52,1 -- 03.01,3aly
6. 3v t Honey Bunny / Jaana (ILY) ei enn -- 03.03,3aly
7. 3v o Jokeri Pokeri / Heli (ILY) 2.58,2aly -- 03.03,3aly x
8. 4v o Cavalier I.F. / (MRA) 3.01,6aly -- 03.03,6aly
9. 4v t Señorita I.F. / (MRA) ei enn. -- 03.04,3aly
10. 4v t Why Me? I.F. / (MRA) 3.00,6aly -- 03.04,5aly
11. 5v t Toy's Monique / (SnRa) 2.55,2 -- 03.05,1aly x
12. 5v o Toy's Rikard / (SnRa) 2.53,4 -- 03.05,3aly x
Ryhmä 2
1. 7v t Why Not / Petra (MRA) 2.35,4aly -- 02.34,4aly
2. 10v o Älynväläys / Tuulikki (GT) 2.23,2ly -- 02.34,6aly x
3. 5v t Toy's Gloria / (SnRa) 2.45,3 -- 02.38,3aly
4. 4v o A.D. Mushroom Oscar / Osku (Adina) 2.48,2 -- 02.38,9aly
5. 6v o Toy's Rasmus / (SnRa) 2.48,3 -- 02.39,2aly
6. 9v t FM Nonparell / Jannica (APR) 2.40,4 -- 02.39,4aly
7. 10v t Too-ticki / Santeri (GT) 2.16,3ly -- 02.39,7aly x
8. 7v t Serendipity / Micke (MRA) 2.44,8aly -- 02.42,5aly
9. 13v t Toy's Dödens Kyss / Heli (GT) 2.14,1ly -- 02.43,6aly x
10. 9v o Wonder Wawes / Hilkka (GT) 2.23,4lyx -- 02.43,7aly
14v o Alexander HP / Xander (Adina) 2.42,5 -- hml (5.)
10v o Super Sundaes / Minttu (GT) 2.14,6lyx -- hpl
Lähtö 12 - Ryhmäajo 1600m, B-poni
P: 300v€ - 150v€ - 100v€ - 50v€ - 30v€
Ryhmä 1
1. 5v o Kilburgs Claes / Jami (GT) 2.09,1ly -- 02.20,2aly
2. 3v t Dalliance / Bea (ILY) 2.27,2ly -- 02.20,3aly
3. 4v o Aodhán I.F. / (MRA) 2.19,4aly -- 02.20,4aly
4. 3v t Brigitte / Lotta (ILY) 2.28,3ly x -- 02.21,1aly x
5. 4v t Thyra Siv / Hilkka (GT) 2.19,3ly -- 02.21,4aly x
6. 4v o Hilding / Santeri (GT) 2.19,4ly -- 02.22,3aly
7. 3v o Bouncer / Olli (ILY) ei enn -- 02.23,3aly
8. 4v t Charlene I.F. / (MRA) 2.21,4aly -- 02.23,4aly
9. 4v o Cheeky Chester I.F. / (MRA) 2.20,5aly -- 02.23,5aly
10. 3v o Thriller / Kati (ILY) 2.25,2ly -- 02.24,4aly
4v t Wingards Meia / Elli (GT) 2.14,3ly -- hpl
Ryhmä 2
1. 10v o Christoffer SWE / Sanni (MRA) 52,7ke -- 01.57,4aly
2. 9v t Aderyn Aur Ion / Adele (Adina) 1.59,5 -- 01.58,0aly
3. 14v o Helkan Hessu KS / Hessu (Adina) 1.52,3 -- 01.58,3aly x
4. 15v o A.D. Sugar Delux / Jannica (APR) 1.44,3 -- 01.58,5aly x
5. 9v t Toy's Jennifer / (SnRa) 52,7 -- 01.58,6aly
6. 8v t Tryggve Elsa / (SnRa) 58,5 -- 01.59,1aly
7. 12v t Milla Monaden / Milla (Adina) 2.00,1 -- 01.59,5aly
8. 8v o Toy's Rudolf / (SnRa) 53,7 -- 02.00,4aly
9. 13v t Central Intelligence AD / Illu (Adina) 2.01,4 -- 02.01,0aly
10. 7v o Iltamäen Leonardo / (SnRa) 56,3a -- 02.01,4aly
11. 7v o Håkan Tor / (SnRa) 2.03,7 -- 02.02,5aly
12. 10v t Call 911 / Minttu (GT) 56,4lyx -- 02.02,7aly x
8v t Elds Chidori / Petra (MRA) 56,2aly -- hpl
5.4.2018
Lähtö 1 - Ryhmäajo 2100m, 3-vuotiaat (kv)
1. 3v o Snillin Ukkonen / (SnRa) 42,4a -- 01.42,2ake
2. 3v o K. Usvan / Jani (Duo) ei enn -- 01.42,5ake
3. 3v t Snillin Hattara / (SnRa) ei enn. -- 01.42,8ake
4. 3v t K. Amanda Sanni / Kari (Duo) ei enn -- 01.43,5ake
5. 3v o Sinan Tatu / Emilia (Duo) ei enn -- 01.43,6ake x
6. 3v o Håkan / Niilo (ILY) ei enn -- 01.44,6ake
7. 3v o Joonatan I.F. / misery. (MRA) ei enn -- 01.45,1ake
8. 3v t Pikku-Pii KAS / Pihla (KADO) 1.46,8ke -- 01.45,2ake
9. 3v o Junkkari KAS / Julius (KADO) 1.44,1ly -- 01.46,3ake x
10. 3v t Sabina / Ossi (ILY) ei enn -- 01.46,3ake x
3v o Nils / Heikki (ILY) ei enn -- hpl
3v o Tulitikku KAS / Tara (KADO) 1.47,2ke -- hll
Lähtö 2 - Ryhmäajo 2100m, 30,0 aikaiset ja hitaammat (kv)
P: 2 500v€ - 1 500v€ - 1 000v€ - 500v€ - 250v€
1. 4v t Ruskon Ragnatar / Heli (RaRa) 33,4ly -- 01.33,7ake
2. 4v o Parmatti KAS / Jere (KADO) 1.34,8ke -- 01.33,8ake
3. 5v o K. Se Oli Vahinko / Emilia (Duo) 30,6 -- 01.34,2ake x
4. 4v t Huhheijaa / Lily (RaRa) 37,1aly -- 01.34,3ake
5. 5v t K. Tumen Aito / Kari (Duo) 30,2 -- 01.35,3ake
6. 4v o Kilimanjaro KAS / Janne (KADO) 1.35,2ake -- 01.35,5ake x
7. 4v t Purnin Pirtsakka / Jens (Team Ninitra) 33,6a -- 01.35,8ake x
8. 5v o Tuulikeisari I.F. / Janne (MRA) 36,2aly -- 01.36,1ake
9. 4v o Purnin Retvakka / Niklas (Team Ninitra) 35,5a -- 01.36,5ake
5v o Hunsvotti I.F. / Janni (MRA) 31,3aly -- hll
4v t Duanin Haaveuni / Minna (RaRa) 39,2ke -- hll
6v o Artturo Kasper / Jani (Duo) 30,1 -- hpl
Lähtö 3 - Ryhmäajo 2100m, 27,0-29,9 aikaiset (kv)
P: 2 500v€ - 1 500v€ - 1 000v€ - 500v€ - 250v€
1. 4v o Tulikieppi / Jaakko (GT) 29,3ake -- 01.26,5ake
2. 6v o Latokartanon Eetos / Jami (KADO) 1.27,1aly -- 01.26,8ake
3. 5v o Arkajalka KAS / Niko (KADO) 1.28,6ke -- 01.27,1ake
4. 4v t K.R. Susiraja / Jenna (RaRa) 27,4aly -- 01.27,2ake
5. 4v o Vehtari Mestari / Jorma (Duo) 27,2 -- 01.27,5ake x
6. 6v t Kukkanen / Janne (RaRa) 27,2ke -- 01.28,2ake x
7. 5v t Sähkötys / Alisa (RaRa) 28,5ake -- 01.28,5ake
8. 6v r Hamumaan Hopia / Jasper (KADO) 1.28,1aly -- 01.29,2ake
9. 5v t Sinikedon Alviina / (SnRa) 28,2a -- 01.29,4ake x
10. 5v t Snillin Kaarina / (SnRa) 28,5a -- 01.29,5ake
6v t K. Ilo Alma / Jani (Duo) 27,2 -- hll
6v t Snillin Topaasi / (SnRa) 27,3 -- hlo
Lähtö 4 - Ryhmäajo 2100m, 24,0-26,9 aikaiset (kv)
P: 3 000v€ - 2 000v€ - 1 500v€ - 750v€ - 500v€
1. 12v t Hetkonen / Gunvor (Team Ninitra) 25,3a -- 01.24,4ake
2. 9v o Iki-Musta / Matilda (RaRa) 25,4ke -- 01.24,5ake
3. 7v t Justiinsa Joo / Merja (MRA) 24,4ake -- 01.24,7ake
4. 7v t AH Pikku-Harha / Ida (KADO) 1.25,2aly -- 01.25,0ake
5. 6v o Kontrakka KAS / Julius (KADO) 1.26,5aly -- 01.25,4ake
6. 9v o Rahhaa Tulloo / Lauri (MRA) 24,2ake -- 01.25,6ake
7. 7v t Sadunsointu / Micke (MRA) 24,4ake -- 01.25,8ake
8. 6v o Kismitti KAS / Jeevi (KADO) 1.26,5ake -- 01.26,1ake
9. 8v t Purnin Rallatelma / Jens (Team Ninitra) 25,3a -- 01.26,3ake
10. 10v t Räjähdysvaara / Petra (RaRa) 24,2ke -- 01.26,4ake
11. 8v t Purnin Vippaus / Heli (Team Ninitra) 26,1a -- 01.26,5ake x
12. 10v o Ajantasalla / Marcus (RaRa) 25,1aly -- 01.27,4ake
Lähtö 5 - Ryhmäajo 2100m, 23,9 aikaiset ja nopeammat (kv)
P: 3 000v€ - 2 000v€ - 1 500v€ - 750v€ - 500v€
1. 7v t Kuis Vain Kiipelissä / Jake (KADO) 1.23,0aly -- 01.23,0ake
2. 10v o Koistilan Joona / Petri (MRA) 22,2aly -- 01.23,1ake x
3. 14v o Huliwili I.F. / misery. (MRA) 20,3ake -- 01.23,2ake
4. 10v o Halleluuja / Joel (RaRa) 21,8aly -- 01.23,6ake
5. 15v t Adinan Adalmina / Jannica (APR) 21,3 -- 01.24,3ake
6. 11v o Vihtiläinen / Henry (RaRa) 23,3ake -- 01.24,5ake
7. 7v t Pompeji Sejertti / Joona (KADO) 1.23,3aly -- 01.24,7ake
8. 10v t Hennatin / Matti (RaRa) 21,1aly -- 01.24,8ake x
9. 7v t PII Sumutus / Jonas (KADO) 1.23,2aly -- 01.25,1ake
10. 12v t Tuulia I.F. / Laura (MRA) 20,7aly -- 01.25,3ake x
14v t Adinan Enni / Jessica (Adina) 23,6 -- hll
12v t Purnin Oikutelma / Joakim (Team Ninitra) 23,2a -- hpl
Lähtö 6 - Ryhmäajo 2100m, 2-vuotiaat (lv)
P: 1 500v€ - 1 000v€ - 500v€ - 300v€ - 200v€
1. 2v o My Golden Julian / misery. (MRA) ei enn -- 01.22,2ake
2. 2v o K. Express Nova / Jani (Duo) ei enn -- 01.22,4ake x
3. 2v o K. Sangora Barbara / Emilia (Duo) ei enn -- 01.22,5ake x
4. 2v t Sweet Sachiel Gue / Kaj (GT) 17,5aly -- 01.23,3ake
5. 2v o K. Lamberg Lazer / Kari (Duo) ei enn -- 01.24,2ake
Lähtö 7 - Ryhmäajo 2100m, 19,0 aikaiset ja hitaammat (lv)
P: 2 500v€ - 1 500v€ - 1 000v€ - 500v€ - 250v€
1. 3v t Lovely Feeling / Janina (RaRa) 22,3aly -- 01.21,1ake
2. 3v t Jingjang RC / Magnhild (Team Ninitra) 20,6a -- 01.21,4ake
3. 3v o Speed Titan / Minna (RaRa) 20,2aly -- 01.21,5ake x
4. 4v t Dallara Dreamer / Jorma (Duo) ei enn -- 01.22,6ake
Lähtö 8 - Ryhmäajo 2500m, 16,0-18,9 aikaiset (lv)
P: 2 500v€ - 1 500v€ - 1 000v€ - 500v€ - 250v€
1. 3v o Crimescene Unia / (SnRa) 17,2a -- 01.16,5ake
2. 3v t K. Bam Crown / Jani (Duo) 16,3 -- 01.16,7ake
3. 3v o Keep On Jammin' / Laura (MRA) 17,5aly -- 01.17,1ake
4. 3v o Bullseye / Petra (RaRa) 18,6aly -- 01.17,6ake
5. 6v t Maxpress Viola / Emilia (Du) 17,2 -- 01.17,7ake
6. 4v t K. Lizzette Capris / Kari (Duo) 16,5 -- 01.18,3ake x
7. 3v t My Eternal Love / Jaana (MRA) 17,4aly -- 01.18,5ake
8. 3v o Labyrinthian Lies / Niklas (Team Ninitra) 18,1a -- 01.18,7ake x
9. 5v t Imperial Elite / (SnRa) 16,1a -- 01.18,9ake x
10. 4v o Sue's Barracuda / Jannica (APR) 17,3 -- 01.19,0ake
3v t Hotline / Matilda (RaRa) 18,5aly -- hlo
3v t Ventura Win / Gunvor (Team Ninitra) 18,1a -- hll
Lähtö 9 - Ryhmäajo 2100m, 13,0-15,9 aikaiset (lv)
P: 3 000v€ - 2 000v€ - 1 500v€ - 750v€ - 500v€
1. 5v t Malva Pace / Emilia (Duo) 15,6 -- 01.14,6ake
2. 4v t Flippin' Out / Alisa (RaRa) 13,5aly -- 01.14,7ake x
3. 4v t Gone With The Sin / misery. (MRA) 15,6ake -- 01.14,8ake
4. 4v t By Your Side / Petra (MRA) 15,2ke -- 01.14,9ake
5. 5v o Kickman Snilli / (SnRa) 13,2a -- 01.14,9ake
6. 7v t Mama Cash / Axel (Team Ninitra) 13,2a -- 01.15,1ake
7. 4v o Harmwue F.P. / Jani (Duo) 15,5 -- 01.15,4ake
8. 5v o Significant Other / Ida (Team Ninitra) 14,3a -- 01.15,5ake
9. 5v o K. Nassau Kamp / Kari (Duo) 15,6 -- 01.15,6ake x
10. 5v o Extraordinary / Sanni (MRA) 13,4ake -- 01.16,0ake x
11. 7v o Saltwick Bay / Urmas (Team Ninitra) 13,6a -- 01.16,1ake x
6v o Wayward Ach / Jannica (APR) 14,6ly -- hpl
Lähtö 10 - Ryhmäajo 2100m, 12,9 aikaiset ja nopeammat (lv)
P: 3 000v€ - 2 000v€ - 1 500v€ - 750v€ - 500v€
1. 7v o Hector Wix / Henna (RaRa) 12,5aly -- 01.13,8ake
2. 8v o Benjamin Snilli / (SnRa) 11,3a -- 01.13,9ake
3. 11v o Blueshouse Burn / Bertel (Team Ninitra) 11,3a -- 01.14,0ake
4. 9v t Bellota's Military / Mika (GT) 11,4aly -- 01.14,3ake
5. 10v t Sweet As Sin / misery. (MRA) 10,1aly -- 01.14,3ake
6. 12v t Honey Queen Derby / Henry (RaRa) 10,5aly -- 01.14,4ake
7. 7v t Désirée Snilli / (SnRa) 11,2a -- 01.14,6ake
8. 9v t Pompeji / Lily (RaRa) 10,2aly -- 01.14,6ake
9. 5v o Invisible Gue / Fredrik (GT) 11,3aly -- 01.15,2ake
10. 9v o Yesterday Snilli / Piitu (MRA) 10,6aly -- 01.15,3ake x
11. 9v o Éclair Rus / (SnRa) 11,0a -- 01.15,4ake
12. 7v t Sweetheart Snilli / Micke (MRA) 10,5ake -- 01.15,5ake
Lähtö 11 - Ryhmäajo 1600m, A-ponit
P: 300v€ - 150v€ - 100v€ - 50v€ - 30v€
Ryhmä 1
1. 4v t Why Me? I.F. / (MRA) 3.00,6aly -- 03.00,1aly
2. 12v o Myrsky-Tuuli / Ville (Adina) 2.57,3 -- 03.00,4aly
3. 10v t A.D. Linella / Lella (Adina) 2.52,1 -- 03.00,6aly x
4. 5v t Toy's Ester / (SnRa) 2.53,1 -- 03.01,1aly
5. 4v t Señorita I.F. / (MRA) ei enn. -- 03.03,2aly
6. 4v o Cavalier I.F. / (MRA) 3.01,6aly -- 03.03,4aly
7. 3v t Honey Bunny / Jaana (ILY) ei enn -- 03.04,2aly x
8. 3v o Jokeri Pokeri / Heli (ILY) 2.58,2aly -- 03.04,4aly
9. 3v o Doughnut King / Melina (ILY) 3.01,2ly xx -- 03.04,4aly x
10. 5v t Toy's Monique / (SnRa) 2.55,2 -- 03.05,4aly x
11. 5v o Toy's Rikard / (SnRa) 2.53,4 -- 03.05,5aly
12. 3v t Cella / Nella (ILY) 2.59,4ly -- 03.05,6aly xx
Ryhmä 2
1. 10v o Älynväläys / Tuulikki (GT) 2.23,2ly -- 02.33,2aly
2. 7v t Why Not / Petra (MRA) 2.35,4aly -- 02.35,0aly
3. 7v t Serendipity / Micke (MRA) 2.44,8aly -- 02.37,4aly
4. 9v t FM Nonparell / Jannica (APR) 2.40,4 -- 02.37,5aly
5. 13v t Toy's Dödens Kyss / Heli (GT) 2.14,1ly -- 02.38,6aly
6. 9v o Wonder Wawes / Hilkka (GT) 2.23,4lyx -- 02.39,5aly
7. 4v o A.D. Mushroom Oscar / Osku (Adina) 2.48,2 -- 02.42,6aly
8. 6v o Toy's Rasmus / (SnRa) 2.48,3 -- 02.43,3aly
9. 10v o Super Sundaes / Minttu (GT) 2.14,6lyx -- 02.43,4aly x
10. 10v t Too-ticki / Santeri (GT) 2.16,3ly -- 02.43,6aly x
11. 5v t Toy's Gloria / (SnRa) 2.45,3 -- 02.45,1aly
14v o Alexander HP / Xander (Adina) 2.42,5 -- hpl
Lähtö 12 - Ryhmäajo 1600m, B-poni
P: 300v€ - 150v€ - 100v€ - 50v€ - 30v€
Ryhmä 1
1. 4v t Wingards Meia / Elli (GT) 2.14,3ly -- 02.20,1aly
2. 4v t Charlene I.F. / (MRA) 2.21,4aly -- 02.21,8aly
3. 3v t Dalliance / Bea (ILY) 2.27,2ly -- 02.22,2aly
4. 4v o Aodhán I.F. / (MRA) 2.19,4aly -- 02.22,3aly
5. 3v o Thriller / Kati (ILY) 2.25,2ly -- 02.23,7aly
6. 3v o Bouncer / Olli (ILY) ei enn -- 02.23,8aly
7. 5v o Kilburgs Claes / Jami (GT) 2.09,1ly -- 02.23,9aly
8. 3v t Brigitte / Lotta (ILY) 2.28,3ly x -- 02.24,2aly
9. 4v o Cheeky Chester I.F. / (MRA) 2.20,5aly -- 02.24,2aly x
10. 4v t Thyra Siv / Hilkka (GT) 2.19,3ly -- 02.25,5aly
11. 4v o Hilding / Santeri (GT) 2.19,4ly -- 02.25,6aly x
Ryhmä 2
1. 10v o Christoffer SWE / Sanni (MRA) 52,7ke -- 01.56,2aly
2. 8v t Elds Chidori / Petra (MRA) 56,2aly -- 01.56,5aly x
3. 14v o Helkan Hessu KS / Hessu (Adina) 1.52,3 -- 01.57,2aly x
4. 8v t Tryggve Elsa / (SnRa) 58,5 -- 01.58,0aly
5. 9v t Aderyn Aur Ion / Adele (Adina) 1.59,5 -- 01.58,7aly
6. 9v t Toy's Jennifer / (SnRa) 52,7 -- 01.58,8aly x
7. 13v t Central Intelligence AD / Illu (Adina) 2.01,4 -- 01.58,9aly
8. 7v o Håkan Tor / (SnRa) 2.03,7 -- 01.59,1aly
9. 8v o Toy's Rudolf / (SnRa) 53,7 -- 01.59,6aly
10. 12v t Milla Monaden / Milla (Adina) 2.00,1 -- 02.00,2aly
11. 7v o Iltamäen Leonardo / (SnRa) 56,3a -- 02.01,4aly
12. 10v t Call 911 / Minttu (GT) 56,4lyx -- 02.02,3aly
15v o A.D. Sugar Delux / Jannica (APR) 1.44,3 -- - hml